Byla by škoda nedozvědět se o chytrém bydlení více a odsoudit se k desítkám let života pod současným standardem jen z důvodu předsudků. Doporučujeme minimálně podívat se do vzorového domu. Jedině na vlastní kůži si totiž lze ověřit, zda vám chytrý dům dává smysl ve vaší novostavbě.

Osvětlení

Inteligentní ovládání osvětlení nahradí zástupy tlačítek a ovladačů, vytvoří správnou atmosféru jedním stiskem nebo automaticky rozsvítí a zhasne celý dům najednou.

Stínění

Žaluzie, rolety, markýzy nebo jiné typy stínění nyní využijete s Loxone na maximum. V létě tak získáte spolehlivou ochranu proti horku, v zimě teplo zdarma a v noci soukromí.

Topení a klimatizace

Loxone bude řídit vaše topení a chlazení v dokonalé interakci se stínicí technikou. Vy si tak užijete perfektní teplotu v každé místnosti bez zbytečných nákladů.

Multiroom Audio

Loxone vám umožní přehrávat v každé místnosti stejnou nebo jinou hudbou jednodušeji než kdy dřív. Stane se také vaším zvonkem, alarmem a upozorní vás na vše důležité.

Sauna

Užijte si dokonalé domácí wellness se vzdáleným ovládáním sauny, které propojuje světelné nálady a hudbu. Na nic zbytečně nečekejte a získejte více času na odpočinek.

Bazén

Loxone pro vás udělá údržbu bazénu, což znamená regulaci pH, dopouštění vody, filtraci, zpětné proplachování a mnoho dalších operací. A k tomu ještě zajistí bezpečí dětí.

Bezpečnost & Monitoring

Každý se chce v domě cítit bezpečně. Díky našim dlouhodobým zkušenostem v oboru zabezpečovacích zařízení Vám můžeme navrhnout vhodné zabezpečení pomocí Loxone. Přístup přes venkovní klávesnici zajistí komfortní, ale hlavně bezpečný vstup do domu.

Ovládání světelných scén v mobilu

Nejste doma a zvoní kurýr se zásilkou? Navážete spojení prostřednictvím svého mobilního telefonu a pustíte kurýra do garáže. Vše monitorujete, máte pod kontrolou, včetně videopřenosu. Z aplikace Loxone pohodlně otevřete garážová vrata. A zásilka je doma.

Zapomenete zavřít okno? Inteligentní dům vás na to upozorní notifikací v mobilním telefonu. Pokud budete chtít, sám přepne topení do úsporného režimu.

Odcházíte z vašeho domu? Zmáčkněte odchodové tlačítko a inteligentní dům se o vše postará za vás. Aktivuje úsporný režim, který vypne světla, hudbu, oběhové čerpadlo, krb, ubere výkon rekuperace nebo odpojí okruhy zásuvek na kuchyňské lince a kolem domu. Nakonec aktivuje alarm.

Pohodlí domova & komfort

Váš dům, myslí za Vás. Zcela řídí teplotní pohodu v každé místnosti v závislosti na Vaší přítomnosti, ročním období či aktuálních povětrnostních podmínkách.  Přizpůsobí světelnou atmosféru dle denního režimu. Probudí Vás denní světlo, které vpustí do ložnice postupně otevírající žaluzie a atmosféru doplní Vaše oblíbená muzika. To je jen malá ukázka, jak o Vás může opravdový smart home pečovat. Vše ovládáte ze svého mobilního telefonu, tabletu či hodinek.

Vracíte se domů z práce? Ještě v autě přiložíte mobilní telefon k NFC štítku, aby o vás dům věděl. Brána se sama otevře, světla jsou rozsvícena a hraje oblíbená muzika. Pro otevření vstupních dveří zadáte bezpečnostní kód a dům se probudí. Ví, že jste opravdu doma. Posadíte se ke stolu a dům vám oznámí předpověď počasí na zbytek dne.

Jste v práci a potřebujete pustit do domu rodiče? Předáte jim osobní bezpečnostní kód, kterým se dostanou do domu nebo jim otevřete pojezdovou bránu či garáž.

Každá místnost slouží k jinému účelu. Z těchto důvodů doporučujeme nastavit různé teploty a úrovně vlhkosti pro každou místnost zvlášť. Pro spánek je vhodnější chladnější teplota okolo 18 °C. V koupelně naopak oceníte teplotu 23 °C a v obývacím pokoji 21,5 °C. Teploty v jednotlivých místnostech je možné přizpůsobit vašemu dennímu režimu a systém už se o vše postará sám.

Skupiny žaluzíí

Otevřete francouzské okno na zahradu? Dům sám vytáhne příslušnou žaluzii. Zároveň se Vám nestane že se žaluzie sama zatáhne, když popíjíte víno s přáteli na terase. Jakmile za sebou okno zavřete, žaluzie se za vámi zatáhne.

Venku se setmí? V místnosti, kde se nacházíte, dům automaticky rozsvítí a pro vaše soukromí zatáhne žaluzie.

Praskne Vám hadice u pračky? Pokud nejste doma, ihned se dozvíte o neočekávané spotřebě vody, plynu nebo elektrické energie. Inteligentní dům má integrované měřiče spotřeby vody, tepla, plynu nebo elektrické energie. Tím ochránite svou nemovitost. Vřele doporučujeme u dřevostaveb.

Malé rozměry, skvělý zvuk ze značkových reproduktorů quadral. Audioserver přináší dříve nepoznané možnosti kontroly domácnosti.

Řešení ovládání a automatizace domácnosti